Michael Phelps: İntiharı düşündüm

0

Olimpiyat oyunları tarihinin en başarılı sporcusu efsanevi yüzücü Michael Phelps, 2012 olimpiyat oyunları sonrasında intihar etmeyi düşündüğünü açıkladı.

Olimpiyat oyunları tarihinde 23 altın ile en çok altın ve toplamda 28 madalya (23 altın, 3 gümüş, 2 bronz) ile de en çok madalya kazanan sporcusu olan efsanevi yüzücü Michael Phelps kariyeri ve yaşantısı ile ilgili samimi açıklamalarda bulundu. Rio 2016’dan sonra emeklilik kararı alan Phelps, 2004, 2008 ve 2012 olimpiyat oyunlarının ardından intihar etmeyi düşündüğünü ifade etti. En dipte hissettiğim 2012 Olimpiyatları sonrasıydı dedi.

Phelps, “Yaşamak istemediğim anlar oldu. Olimpiyat Oyunları, 4 senede bir düzenleniyor ve oyunlar bittiğinde hislerinizi kaybetmiş oluyorsunuz. Oyunlar bittiğinde yapacak bir şeyiniz kalmıyor ve depresyona giriyorsunuz. Nasıl devam edeceğinizi bilmiyorsunuz. Kimseyle konuşmak istemiyordum. Birçok sporcu bu nedenle depresyona giriyor” diye konuştu.

Phelps, duyguları hakkında konuşmaya başladığında durumunun düzeldiğini söyledi. Michael Phelps vakfı, şimdi stres yönetimi programları sunuyor ve bu mücadeleye yardımcı olma yeteneğinin, atletik başarılarından çok daha “önemli” olduğunu söylüyor.

“Benim için bu anlar ve bu duygular, Olimpiyat altın madalyasını kazanmaktan daha aydınlık ve daha iyi zamanlar” diyor.

OKU:  Hadise: Bunu ailece atlatacağız
Share.

Comments are closed.