Gisele Bündchen: Kendimi öldürmeyi düşündüm

0

Dünyanın en çok kazanan süper modellerinden biri ve en çok kazanan sporculardan biriyle evli. Dışarıdan, Gisele Bundchen’in hayatı mükemmel görünebilir, neredeyse gerçeküstü; sevimli çocuklar, rüya gibi bir iş, süperstar oyun kurucu kocası ve aşk, barış ve pozitifliği yansıtan sosyal medya paylaşımları…

Ama yeni anılarında belirttiği gibi, Brezilyalı model Gisele Bündchen, yıllar boyunca depresyonla mücadele ettiğini, kendisini öldürmeyi düşündüğünü itiraf etti.

En çok kazanan modellerden birisi olan Gisele Bündchen, yeni çıkacak biyografi  kitabında çarpıcı itiraflarda bulundu. Yıllarca depresyonanksiyete ve panik atak ile mücadele ettiğini ve intihar etmeyi bile düşündüğünü söyleyen 38 yaşındaki Bündchen, gülümsemesinin “profesyonellik gereği” olduğunu söyledi.

Bündchen’in yeni kitabında dikkat çeken açıklamalar şöyleydi:

“Yüzümdeki gülümseme gösteri içindi. Oysa yıllar boyunca depresyonla, panik atakla mücadele ettim. Kendimi güçsüz hissediyordum. Dünyanız gittikçe küçülüyor ve siz nefes alamıyorsunuz. Bu benim hayatım boyunca hissettiğim en kötü şeydi.

Her şey beni öldürmek istiyordu. Önce uçaklardı, sonra asansörler. Ardından tüneller, oteller, çekim yapılan stüdyolar ve arabalar geldi. Sonra bunlara benim kendi evim de eklendi. Her şey bir kafes haline geldi. Ben de o kafesin içinde birazcık hava için çırpınan bir hayvana dönüştüm. Bir çıkış yolu göremiyordum ve bir gün daha bu şekilde hissetmeye dayanamıyordum.

Bir uzmanla görüştüm ve bana Xanax yazdı. İlaca dayalı yaşamak istemedim. Bir şeye bağlı yaşamanın daha kötü olacağını düşündüm. Ya o ilacı kaybedersem, ya sonra? Ölecek miydim? Bildiğim tek şey yardıma ihtiyacım olduğuydu.

Yine bir uzmanın önerileriyle tamamiyle yaşam şekli değişikliğine karar verdim.

HER ŞEY LEONARDO DICAPRIO YÜZÜNDEN

Sigara içiyordum. Bir gün içinde bir şişe şarap ve bol bol kahve tüketiyordum. Hepsini bir günde bıraktım. Eğer bir şey hayatımda soruna yol açıyorsa onları bırakırım gider.

OKU:  Depresyon tedavisinde, antidepresan yerine, farkındalık terapisi

Bu karamsar ruh haline Leonardo DiCaprio ile ilişkim sırasında girdim. Sigara ve içkiden uzaklaşma kararı verdiğim sırada ilişkimi de bitirdi. DiCaprio, beni yalnız hissettiriyordu.

Share.

Comments are closed.