Havalimanında yaşayan basketbolcunun koçu: Vücudunda şiddet izleri vardı

0

Atatürk Havalimanı’nda yaşadığı ortaya çıkan basketbolcu Mehmet Şanlı’nın vücudunda küçük yaşlardan itibaren fiziksel şiddet izlerine rastlandığı öğrenildi.

Çocuk yaşta annesini kaybeden 23 yaşındaki Mehmet Şanlı, Fenerbahçe dahil çeşitli kulüplerde basketbol oynadı. Şanlı, geçen sezon Bursa’nın Nilüfer takımındayken rahatsızlığı ortaya çıkınca ilaç tedavisine başladı. Ancak iddiaya göre Şanlı, ilaçlarını düzenli kullanmadı.

Yaklaşık iki aydır Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali’nde kontuarlar bölgesinde yaşamaya başlayan Şanlı, bankların üzerinde uyuyor. Şanlı’nın yemek ihtiyaçlarını ise havalimanı personeli karşılıyor.

Şanlı’nın havalimanı personeline “Ben ABD’ye gitmek istiyorum. San Francisco’da basketbol oynamak istiyorum. Beni ne olur oraya gönderin” dediği öğrenilmişti.

2.03 metre boyundaki Mehmet Şanlı yıldız adayları arasında gösteriliyordu. Fotoğraflar: DHA

‘Asla yere eğilmez’

Şanlı’nın milli takımlarda koçluğunu yapan yönetici, Hürriyet’ten Fatih Saboviç’e konuştu.

Oyuncunun çok küçük yaşlarda, “1-2 seneye nerelerde olmayı hedefliyorsun” sorusuna, “Seneye Los Angeles Lakers’la imzalıyorum” şeklinde ciddi karşılıklar verdiğini aktaran koç, Mehmet’in kendisine bir tek, ‘Şanlı’ diye seslenildiğinde tepki verdiğini, Milli Takım kamplarında hiç duş almadığını, gece süt içmeden ve odasındaki TV’nin fişini çekmeden uyuyamadığını, ayrıca asla yere eğilmediğini ve bu sebeple kariyerinde hiçbir zaman halter çalışmadığını anlattı.

‘Vücudunda fiziksel şiddet izlerine rastlandı’

Koç, genç basketbolcunun küçük yaşlarından itibaren takım masörlerinin vücudunda fiziksel şiddet izlerine rastladığını, oyuncunun annesinin vefatı sonrası ailesi içerisinde ciddi problemler yaşadığının bilindiğini söyledi.

Şanlı ile aynı jenerasyonda forma giyen bir basketbolcu ise, Mehmet’in yaşadığı psikolojik problemler nedeniyle oynadığı çoğu takımda çok az arkadaşı olduğu, kendisine çirkin şakalar yapıldığı, zaman zaman onunla fazlasıyla alay edildiği ve buna bazı takımlardaki idarecilerin de göz yumdunu aktardı.

Geçen yıla kadar oynuyordu

2013 yılında üç sezon boyunca Fenerbahçe altyapısında oynayan 1995 doğumlu Mehmet Şanlı daha sonra sarı lacivertli takımla karşılıklı olarak yollarını ayırdı. Sakarya’da düzenlenen ve Fenerbahçe‘nin 2. bitirdiği Genç Erkekler Türkiye Şampiyonası‘nda 9.5 sayı-12.2 ribaund ortalamalarıyla dikkat çekti. Ayrılık sonrası Beşiktaş Integral Forex forması giyen Mehmet Şanlı daha sonra sırasıyla İBB, İTÜ, Final Gençlik, Muğla Ormanspor ve geçen sezon Bursa Nilüfer Belediyespor A takımı formalarını giymişti.

OKU:  Gelecek vaat eden basketbolcu bir süredir Atatürk Havalimanı'nda yaşıyor
Share.

Comments are closed.