Gelecek vaat eden basketbolcu bir süredir Atatürk Havalimanı’nda yaşıyor

0

Bir dönem Fenerbahçe ve Beşiktaş’ta basketbol oynayan 23 yaşındaki Mehmet Şanlı, Atatürk Havalimanı’ndan aylardır ayrılamıyor. Yakınları ve ailesi, ruhsal rahatsızlığı bulunan Mehmet Şanlı’nın ilaçlarını almadığını ve ABD’de basketbol oynamayı saplantı haline getirdiğini söylüyor.

İlaçlarını kullanmadı

2.03 metre boyundaki Mehmet Şanlı yıldız adayları arasında gösteriliyordu. Fotoğraflar: DHA

Çocuk yaşta annesini kaybeden 23 yaşındaki Mehmet Şanlı, Fenerbahçe dahil çeşitli kulüplerde basketbol oynadı. Şanlı, geçen sezon Bursa’nın Nilüfer takımındayken rahatsızlığı ortaya çıkınca ilaç tedavisine başladı. Ancak iddiaya göre Şanlı, ilaçlarını düzenli kullanmadı. Şanlı, ABD’ye uçmak üzere Atatürk Havalimanı’na gitti.

Pasaport kontrolünden kaçak geçmeye çalışıyor

Pasaport kontrol noktasından kaçak geçmeye çalışan Şanlı polis tarafından gözaltına alındı. Şanlı işlemlerinin ardından Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’ne sevk edildi. Burada bir süre kalan  genç basketbolcuya Türkiye Basketbol Federasyonu’nun desteğiyle maaş bağlanarak ev verildi. Ancak ilaçlarını aksatan Şanlı, iki ay önce pasaportunu alarak yine Atatürk Havalimanı’na gitti. Atatürk Havalimanı’nı evi gibi kullanan Şanlı her gün ABD uçuşlarını takip ediyor.

Dış Hatlar Gidiş Terminali’nde kontuarlar bölgesinde yaşamaya başlayan Şanlı, bankların üzerinde uyuyor. Şanlı’nın yemek ihtiyaçlarını ise havalimanı personeli karşılıyor.

Şanlı havalimanı personeline “Ben ABD’ye gitmek istiyorum. San Francisco’da basketbol oynamak istiyorum. Beni ne olur oraya gönderin” diyormuş.

Geçen yıla kadar oynuyordu

2013 yılında üç sezon boyunca Fenerbahçe altyapısında oynayan 1995 doğumlu Mehmet Şanlı daha sonra sarı lacivertli takımla karşılıklı olarak yollarını ayırdı. Sakarya’da düzenlenen ve Fenerbahçe‘nin 2. bitirdiği Genç Erkekler Türkiye Şampiyonası‘nda 9.5 sayı-12.2 ribaund ortalamalarıyla dikkat çekti. Ayrılık sonrası Beşiktaş Integral Forex forması giyen Mehmet Şanlı daha sonra sırasıyla İBB, İTÜ, Final Gençlik, Muğla Ormanspor ve geçen sezon Bursa Nilüfer Belediyespor A takımı formalarını giymişti.

OKU:  Babasını bombayla yaralayan sanık: Amacım dikkat çekmekti
Share.

Comments are closed.