Babasını bombayla yaralayan sanık: Amacım dikkat çekmekti

0

Maltepe’de babası Osman Kurdaş’a ait işyerine bombalı paket göndererek babasının ağır yaralanmasına neden olan Alican Kurdaş‘ın yargılanmasına devam edildi.

İstanbul Anadolu 1. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davaya tutuklu sanık Alican Kurdaş ile avukatı hazır bulundu. Müşteki Özdemir Osman Kurdaş’ı ise avukatı tarafından temsil edildi. Adli Tıp Kurumu olayda yaralanan Osman Kurdaş ve Sevgi Özcan’a ait raporlar dava dosyasına girdi.

Raporda, Osman Kurdaş’ın sol ön kolda ampütasyona bağlı olarak gelişen organlardan birinin işlevini yitirmesine neden olduğu, sağ bacak, sol göz ve sağ gözünden yaralandığı, vücudunda 6. dereceden ağır kemik kırıkları bulunduğu, yaralanmaların hayatını tehlikeye sokacak derecede olduğu belirtildi. Sevgi Özcan’a ilişkin raporda ise, olayın Sevgi Özcan’ın basit tıbbi müdahale ile giderilecek şekilde yaralanmasına ve yüzünde sabit eser kalmasına neden olduğu belirtildi.

BOMBANIN KUTUSUNU SUÇLADI

Söz alan sanık Alican Kurdaş, bombaya ilişkin bir açıklama yapmak istediğini söyledi. Bombanın parça tesirli olmadığını savunan Kurdaş, “Parça tesiri bulunmayan bir bomba kuru sıkı tabanca gibidir, sadece ses çıkarır. Benim yapmış olduğum bomba parça tesirli değildi. İçerisine bir avuç metal parça koysaydım çok daha değişik sonuçlar doğardı. Ben bombayı sadece ses bombası olarak yaptım. Patlama neticesi etrafa verdiği hasarın sebebi, içine koyduğum kutunun parça tesiri yapmasıdır. Kutu parçalanmış ve etrafa saçılmıştır. Kutudan olmasaydı bu tahribat olmazdı” dedi.

OKU:  Psikiyatrlar beni 34 yıl kandırdı
Share.

Comments are closed.