‘Kocama artık bana yetmediğini nasıl söyleyebilirim?’

0

Quora‘daki bir soru başlığı bu. Tam metni ise şöyle:

Kocama, artık bana yetmediğini nasıl söyleyebilirim?

Spor yapıp daha iyi bir bedene sahip oldum. Terfi aldım. İşyerimde, ondan çok daha iyi görünen, çok daha iyi arabalara binen, onunkinden daha büyük evlerde yaşayıp, bana ilgi gösteren düzinelerce erkek var. Daha iyi bir hayatı hakettiğime karar verdim.

Yukarıdaki bu soru Ekşi Sözlük’te aşağıda örneklerini göreceğiniz hararetli tartışmalara neden oldu:

Bir erkek olarak hiç de rahatsız olmadığım sorudur. Kadına beklendiği gibi bazı yaftalar yapıştırılmış.

Medeni bir şekilde boşanmak istiyor, boynuzlayıp hiç renk vermese daha mı iyiydi? Zaten sizin bu aşağılamalarınız, tehditleriniz ya da ağlaklığınız yüzünden kadınlar bunu size söyleyemeye cesaret edemeyip, boynuzlamayı tercih ediyor.

Hayat maalesef böyle gençler, herkes her zaman daha iyisini ister, bunu da er ya da geç öğreniyorsunuz. Bizim de güzel ve seksi kızları seçmemizin sebebi de bu.

– Arif, seninle birşey konuşmamız lazım
+ Buyur hayatım?
– Ben artık küçük şeylerle mutlu olamıyorum.
+ Biliyorum farkındayım
– Nasıl yani? nerden farkettin.
+ Geçen senin patronun evindeki akşam yemeğinde, telefonun wi-fi ye otomatik bağlandı, gördüm…

Kendisini bir meta olarak kabul etmiş ve çalışıp piyasa değerini yükseltmiş. yerel talep arz için yetersiz ve dışa açılmak istiyor.

Her ne şekilde olursa olsun, elemanın vermesi gereken tepkidir. hayatın statü, güzellik ve iyi bir kapitalist olmak sanan bir insan, hayatında olmasa da bu abimiz bir şey kaybetmeyecektir. (bkz: daha iyi hayat nedir amk)

Böyle bir durumda, eşinize durumu aynen yukardaki biçimle anlatınız, gerçekten.
Zira bu düşüncede bi insanla evli kalmaya devam edecek erkek sayısı çok azdır. O sizi siktir eder merak etmeyin.

OKU:  Türkiye'nin evlilik ve boşanma karnesi belli oldu!

Siz de elinizden geldiğince orospuluk yapabilir ve daha büyük bi evde sevişebilirsiniz.

“..onunkinden daha büyük” yazan kısmında hafif bi endişelenip cümlenin devamında rahatladığım soru. bu kadar da olmaz çünkü.

Kendini geliştirdiği geçici özellikleri kaybolduğunda köpek gibi muamele görecek bir kadının açıklamalarıdır. Hak etmiyor da değil. gün geçtikçe evlilik müessesesi iyice dağılıyor. Bu ülkede gerçekten evlenilecek insan kalmadı cinsiyet ayrımı yapmaksızın. Evlenilecek kadar karakterli insanlarda bu gibi kadınlar yüzünden hayata küsüp aynı hatalara yönetiliyorlar. Domino taşı gibi.

Her insanın hayattan beklentileri farklı olduğu gibi hayatındaki insandan da beklentileri farklıdır. Herkes aşk için evlenecek diye bir şey yok. Herkes sizin gibi düşünmek zorunda değil. Ayrıca; orospu para için biriyle olan insana denir. Bu kadın; sadece parası olduğu için biriyle olmak istiyor, parasını almak için değil.

Bir başka bakış açısı olarak da: doğada genelde dişiler, erkeklerini seçerler. Bu seçim mesela kelebeklerde kanatların güzelliğiyle doğru orantılıdır. Kanatların güzelliği, doğada daha iyi kamufle olmak ve survivalability’yi arttırmaktır. Doğal seçilimde amaç daha iyi genler elde etmektir. Her canlı; böylece, evrimsel olarak ilerleme kaydeder.

İnsanda doğal seçilim ise bu şekilde ilerliyor. Bizim evrimsel ilerlememiz kafa olarak. daha çok kafan varsa daha çok kazanırsın ve daha büyük evlerde oturursun. Uzun lafın kısası; bu kadın, diğer her hayvan gibi programlandığı şeyi yapıyor. Dünya bu şekilde ilerler. aşk için evlenmek zorunda değil.

Sizin bakış açınız; şu anda insanların bu kadar aptal olmasının nedenini teşkil ediyor. her insan evlensin, para için evlenmesin vs istiyorsunuz. sizde para olsa basar parayı en güzel kadınlarla sevişir ve böyle şeyleri düşünmezsiniz.

OKU:  Bir psikiyatrın gözünden: Evlilik denen şey neden bu kadar zorlu ve yıpratıcı?

İnsanoğlu çok yarraktan bir tür azizim.

Erkeklerin neden kadına kötü kadın damgası yapıştırdığını anlayamıyorum.

Lan siz değilmisiniz parayı bulunca ilk iş karıyı değiştiren? E sizin aynınız işte. tek fark internete yazmış. Halbuki hiç gerek yok. İmam nikahını basıp dostuna bir ev tutabilirdi mesela. Gavur işte aklı kesmiyor böyle şeyleri demek ki.

Zaten bunu düşünen kadın aşık değildir aşık olmadığı için kocasının ona yetmemesi kadar doğal bir durum yok. Kendisini sürekli geliştiren, spor yapan, aşık olmadığı ev hanımı bir kadınla evli bir erkek ele alalım. Bir erkek ev hanımı götlü göbekli karısından nasıl uzaklaşıyorsa bu tarz kadınlarda insan olduğu için haliyle kendi denginde bir adam istiyor.

Arada aşk yoksa maddiyat ve görünüm haliyle öne geçiyor. Mesela ben deli gibi aşık olduğum biri ileyim. Bana dünyaları versen onun cebindeki 1 lira kadar değeri olmaz gözümde.

Aşık olmadığım insanlarda oldu hayatımda mesela onların her zaman gözüme batan yanları olurdu bu da aynı hesap. kadın orospu değil aksine vicdanlı. Aldatsa daha mı iyi. kimse kendisini aşık olmadığı bir insanla hayatını geçirmeye mahkum etmemeli. Aşık olamıyorsan o zaman seni mutlu edebilecek dengin biriyle olma hakkını kimse bir insana çok görmemeli. Hayata bir defa geliyoruz. duyar kasmaya gerek yok. ayrıl bacım sende git takıl kimle istiyorsan kendini istemediğin bir hayata mahkum etme.

Share.

Comments are closed.